PROBAU

Was möchten Sie tun?

Temiz fayanslama:
Fayans üzerine fayans yapıştırma

Güzel fayanslar, gerek banyo ve WC, gerekse mutfak veya yaşam alanları olsun, evinizin birçok yeri için mükemmel bir çözüm sunar.
En uygun kaliteli PROBAU fayans ürünlerini, sadece BAUHAUS yapı markette bulabilirsiniz.


Böyle yapılır:

Oldukça eskimiş: Duvarın alt tarafı, yarıya kadar soğuk bir fayans ve üst tarafı duvar kağıdından oluşuyor. Duvar kağıdının sökülmesi ve duvarın üst kısmının, PROBAU çimento harcı ile sıvanarak, fayanslı alt kısmının hizasına getirilmesi gerekiyor.

Daha iyi bir tutunma sağlamak için, temizlenen eski fayanslar zımparalanabilir.

Dokulu bir macun malzemesi ile (fayans yapıştırıcı + doku), eski fayanslar ile yeni sıva arasında güvenli bir aderans köprüsü oluşturulur.
Geçişin üzerini macunlayın. Tutunmayı iyileştirmek için, önceden taşlama yerine, zar gibi ince bir kat fayans yapıştırıcı da çekebilirsiniz.
 

Fayansların üst bitiş kenarı, duvara işaretlenir. Buraya bir bordür öngörülür.

Önce kullanıma hazır PROBAU dispersiyon tipi fleks yapıştırıcıyı perdah malası ile eşit  oranlı bir şekilde çekin ve dişli mala ile tarayın.

Şimdi fayansları, yapıştırıcı yatağına yerleştirin ve hafifçe bastırın. Desenli fayansların geleceği yerleri boş bırakın. Bunun için derz artılarını kullanın (bkz. resim 10).

Her fayans sırasının ölçüsünü, hizalama ipi yardımıyla kontrol edin.
 
Duvarın yarısına yukarıya kadar fayans döşendikten ve bordürün alt tarafındaki sıra da kurşunkalem ile çizilip döşendikten sonra, duvarın genişliği boyunca bordür döşenir.
Burada da yine, derzlerin eşit oranlı olması için, derz artılarının kullanılmasını
öneririz.

Şayet „açık zaman“ düzeltmelere izin veriyorsa, düşey bölgeler yeniden dengelenebilir.

Son olarak: Desenli fayanslar, kendileri için boş bırakılan yerlere döşenir.

 

Faydalı bilgiler: Fayanslar, eski fayansların üzerine yapıştırıldıklarında iyi bir şekilde tutunabilmeleri için, zeminin itinalı bir şekilde hazırlanması gerekir: Üzerlerindeki yağlar da dahil olmak üzere, tüm fayanslar temizlenmelidir. Fayansların üzerlerindeki deterjan kalıntıları, en etkili şekilde, sirkeli su veya piyasada satılan asitli deterjanlarla temizlenebilir.

İhtiyacınız olan her şey:

  • Perdah malası
  • Dişli mala
  • Lastik çekiç
  • Katlanır metre
  • Su terazisi
  • Hizalama ipi
  • Fayans köşe profilleri
Künye | Gizlilik İlkesi